extend your senses
KOS
Aplikace snímačů Sensit

Snímače teploty v aplikacích obnovitelných zdrojů energie


Jedním ze základních bodů energetické politiky Evropské unie je požadavek na maximální využívání alternativních (obnovitelných) zdrojů energie. Mezi obnovitelné zdroje energie můžeme zařadit energii vody, geotermální energii, spalování biomasy, energie větru, slunečního záření, anebo energii příboje. Snímače teploty jako součást regulačního systému zde zajišťují optimální využití„alternativní energie“ a spolehlivé hodnoty pro kvalitní regulaci.

Oblast standardních typů kabelových snímačů teploty vhodných pro jakoukoli aplikaci je zastoupena osvědčenými a kvalitními typy s možností modifikace délky a průměru pouzdra, jeho materiálu a zároveň modifikace délky kabelu. Jako příslušenství jsou k těmto typům vyráběny odpovídající nerezové jímky. Jejich charakteristickým znakem je universálnost, okamžité dodání a nízká cena.

Společnost Sensit s.r.o. reaguje na požadavky výrobců regulačních systémů, zabývá se vývojem a výrobou snímačů teplot tak, aby vyhovovaly zadaným aplikacím – měření teploty oleje v převodovkách větrných elektráren, měření teploty v odvodech spalin, měření teploty v geotermálních vrtech, měření teploty kolektoru aj.

Hlavní zákazníci společnosti Sensit s.r.o. jsou výrobci zařízení a zároveň instalační firmy, které jsou podporovány prodejními sklady našich obchodních zástupců v rámci celé ČR, Slovenska a ostatních zemí nejen v EU.

Snímače teploty pro solární aplikace

 Snímač teploty umístěný na kolektoru (ve zdroji tepla) spolu s čidlem teploty v akumulační nádrži popř. bojleru nebo bazénu, vysílá signál, kdy nastává fáze akumulace tepla a kdy fáze topení (kdy má smysl topit a kdy má smysl předávat teplo)

Kabelové sním. s jímkou
Kabelové sním. s jímkou
Kabelové sním. s jímkou
TG 8, TG 68, TR 160
TG 8, TG 68, TR 160
TG 8, TG 68, TR 160

Extrémně vysoká teplota kolektoru může poškodit samotný kolektor a přehřátí ostatních komponentů. Naopak je nutné sledovat i teplotu minimální, kdy v zimních měsících snímač teploty upozorní na pokles teploty v kolektorech pod minimální mez, dojde k sepnutí čerpadla a kolektory se dohřejí akumulovaným teplem v nádrži. 

Snímače teploty pro tepelná čerpadla

Snímač teploty je důležitou součástí kvalitního regulátoru, s jehož pomocí je ovládáno oběhové čerpadlo v závislosti na rozdílu teplot média ve zdroji a vody v akumulačních nádržích. Snímač teploty tak udává signál, kdy začíná regulace pracovat a zároveň dává požadavek na vypnutí čerpadla v případě vyrovnání teplot. Vždy jsou spolehlivými indikátory měření teploty zajišťující rychlou odezvu na teplotní změny okolí, a to v případě ekvitermní regulace, která v závislosti na venkovní teplotě upravuje teplotu topné vody vstupující do topného systému a dále spolehlivě indikují teplotu na vstupu i výstupu media.

TG 4, TG 68, TGLD
TG 4, TG 68, TGLD
TG 4, TG 68, TGLD

V rámci spolupráce s výrobci TČ se aktivně zabýváme problémem „měření teploty v okolí 0 °C“. Námi vyráběné snímače jsou tak upravovány pro tyto aplikace ve speciálních cyklovacích komorách.

Snímače teploty pro aplikace spalování biomasy a v aplikacích větrných elektráren

Snímače teploty SENSIT jako součást regulačních systémů, ať už ve standardním pro- vedení, nebo v zakázkové výrobě dle specifikace zákazníka.

Pro monitorování základních parametrů oleje v převodovkách, jako je i teplota, jsou používány snímače teploty Sensit, které jsou vyráběny na základě specifikace zákazníka. Ve spolupráci s technickým oddělením společnosti Sensit tak vznikne zakázkový snímač teploty, který je vyrobený technologií garantující provoz v nízkých teplotách a se zvýšenou odolností proti vibracím. Stejně důležité je pak nastavení teploty po krátké odstávce nebo během najíždění elektrárny.

Příložné snímače
Příložné snímače
Příložné snímače
Snímače kouřových plynů a spalin
Snímače kouřových plynů a spalin
Snímače kouřových plynů a spalin
TR 085
TR 085
TR 085

Kompletní ekvitermní regulace

Alternativní zdroje jsou dnes využívány především v různých vzájemných kombinacích. Cílem je optimální a bezporuchové řízení vytápění, ohřevu vody, zajistit optimalizaci nabíjení a vybíjení akumulačních nádrží s ohledem na provoz kotle. Venkovní snímač teploty musí být umístěn vždy na nejchladnější zdi budovy. Svou konstrukcí plně vyhovují snímače řady S110.K regulaci teploty vratné vody lze využít příložné snímače teploty řady S150 popř. přímoponorné snímače řady TRxx.

Sensit s.r.o. spolupracuje, jak v oblasti výroby a dodání, tak v oblasti vývoje a praktického použití s předními českými výrobci regulačních systémů.

Vratná voda
Vratná voda
Vratná voda
Venkovní snímač
Venkovní snímač
Venkovní snímač
Sada ESRAK
Sada ESRAK
Sada ESRAK

Snímače teploty pro geotermální vrty

Jednobodová popř. vícebodová měření se vždy aplikují na základě požadavků zákazníka, a to s ohledem na specifika daného vrtu.

Zpravidla bývají osazeny čidly DS18B20, kdy jejich digitální výstup je dále zpraco- váván nebo v případě přesnějších měření můžeme doporučit jako snímací prvek čidlo TSic (jednobodové měření), které má menší toleranční pole.

Přívodní kabely jsou odolné okolním vlivům a mohou dosahovat několika desítek metrů.

Sdílíme své zkušenosti

Chcete vědět více o měření teploty i o pravidlech a zásadách aplikace snímačů teploty? Nabízíme školení i zaslání konstrukční příručky.

Čtěte více
26. 9. 2023

Pozvánka na HOST Milano 2023

Zveme Vás na jeden z nejvýznamnějších mezinárodních veletrhů v oblasti gastronomie, hotelnictví a profesionálního pohostinství - HOST Milano, který se koná 13. - 17. října 2023.

Čtěte více

100% výstupní kontrola

Všechny snímače, které opustí bránu SENSITu, projdou výstupní kontrolou, abychom vám je dodali v garantované kvalitě a byl na ně 100% spoleh.

Čtěte více

Snímače teploty s plastovou hlavicí

Jedinečný design plastových hlavic z dílny našich techniků vám umožní měřit teplotu v interiérech, venkovním prostředí, v průmyslových areálech, uvnitř i vně potrubí, ve vzduchotechnických kanálech.

Čtěte více
29. 8. 2023

Kabelové snímače pro měření teploty

Potřebujete změřit teplotu i v obtížně dostupných místech? Máme pro vás ucelenou řadu kabelových snímačů nejrůznějších tvarů s průměrem pouzdra od 1 mm.

Čtěte více

Bezdrátové rádiové snímače se softwarem zdarma

Měřte bez drátů pomocí Bezdrátových rádiových snímačů! Software pro spárování snímačů s GSM bránou je k dispozici ZDARMA.

Čtěte více
12. 7. 2023

Celozávodní dovolená 2023

Rádi bychom Vám oznámili, že ve dnech 24. 7. až 4. 8. 2023 bude společnost SENSIT s.r.o. uzavřena z důvodu celozávodní dovolené.

Čtěte více
15. 6. 2023

Pozvánka na Rail Business Days 2023

Zveme Vás na Rail Business Days 2023 v Ostravě do Trojhalí Karolina. Najdete nás na stánku B07.

Čtěte více
29. 5. 2023

Pozvánka na Sensor + Test 2023

Zveme Vás na největší světový veletrh zaměřený na sensory, měřící a testovací technologie SENSOR + TEST 2023 do Norimberku.

Čtěte více
4. 5. 2023

Nové Optické snímače teploty

Představujeme vám další novinku v našem sortimentu - Optické snímače teploty.

Čtěte více

Pozvání na veletrh Hannover Messe 2023

Pozvání na veletrh HANNOVER MESSE 2023

Čtěte více

Nové Bezdrátové rádiové snímače

Představujeme Vám naši novinku – Bezdrátové rádiové snímače.

Čtěte více
30. 3. 2023

Sensit na Rail Technology Roadshow

Jsme rádi, že díky našemu partnerovi - Carlton Thermal Systems Ltd – můžeme být součástí Rail Technology Roadshow.

Čtěte více
13. 3. 2023

Pozvání na veletrh AMPER 2023

Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vás pozvali k tradičnímu přátelskému setkání na veletrhu AMPER 2023, který se uskuteční v termínu 21. - 23. 3. 2023 na výstavišti v Brně.

Čtěte více

Snímače teploty do výbušného prostředí

Jako příslušenství nově nabízíme Zenerova bariéra ZbC2+. Jedná se o certifikované jiskrově bezpečné rozhraní.

Čtěte více
24. 1. 2023

Infotherma 2023

Mezinárodní veletrh, který je věnován vytápění, úsporám energií a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech.

Čtěte více
24. 1. 2023

České korunovační klenoty

Výstava českých korunovačních klenotů Jsme patřičně hrdi, že naše snímače teploty v kombinaci s přístroji od společnosti COMET SYSTEM, s.r.o. měřily teplotu při vystavení českých korunovačních klenotů.

Čtěte více
2. 3. 2023

Veletrhy 2023

Vážení obchodní přátelé, rok 2023 je již v plném proudu, a tak bychom Vás rádi informovali, na kterých veletrzích se v letošním roce můžeme potkat.

Čtěte více

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2023

Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce a do nového roku především pevné zdraví a pozitivní mysl.

Čtěte více
15. 12. 2022

Kombinované interiérové snímače

Stěžejními výrobky, kromě snímačů teploty, byly především kombinované interiérové snímače teploty, relativní vlhkosti a CO2.Tyto snímače jsme schopni nabídnout v konfiguraci, kdy měříme až 5 veličin.

Čtěte více
15. 11. 2022

KONTAKT

SENSIT s.r.o.

Školní 2610, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm


+420 571 625 571

edd0ac08-5d62-49c0-83db-c37a95702d9f

NEWSLETTER

Zasílání novinek a informací
o produktech na Váš email.

© Copyright 2022 společnost SENSIT s.r.o. | Školní 2610, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm | +420 571 625 571 | 465e906d-d359-4fe7-94db-db1332ea0b3e
Užití obsahu stránek je bez souhlasu autora zakázáno. Realizace FlexiSystems s.r.o.: e-learning, tvorba webových stránek, redakční systém.
...